İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

İddaa tutması veya tutmaması kavramı günlük hayatta sıkça karşılaşılan söylemlerden biri olmaya başlamıştır. İddaa oyununun yaygınlaşmasından ve oyuncu sayısının artmasından kaynaklanan bu durum sonucu insanlar bu konu üzerine ilgilerini yoğunlaştırmışlardır. İddaa tutturmak olarak bilinen kavramın anlamı Spor Toto Teşkilatı tarafından oynatılan tahmin oyunu olan iddaa kapsamında bireyin yapmış olduğu tahminlerin doğru çıkması sonucu kazanç sağlaması ve hak kazanması anlamlarına gelmektedir. İddaa oyunu için yasal yaş sınırı 18 olup kazanç elde edilebilmesi için yalnızca resmi olarak tanınmış kanallar aracılığıyla oynanmış barkod numaralı kuponlardaki tahminlerin doğru yapılmış olması gerekmektedir.

Kazanan Kupon Nedir?

Tutmuş kupon ya da gelmiş kupon olarak da tabir edilen kazanan kupon, iddaa oyunları içerisinde yapılan tahminlerden tümünün başarılı olduğu kuponlara verilen addır. Bazı durumlarda kupondaki tüm maçların veya maç içi durumların doğru tahmin edilmesi gerekirken bazı durumlarda belirli sayıdaki tahminlerin doğru çıkması kuponun kazanan kupon olması için yeterli olabilmektedir. Bu farklar ve gereksinimler İddaa kuruluşu resmi internet sitesi üzerinden veya aracı kanallar üzerinden kullanıcılara ücretsiz olarak aktarılmaktadır. Kullanıcılar bu bilgilere diledikleri zaman rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu anlamda bilgi edinebilmektedirler.

Kazanan Kupon Nasıl Sorgulanır?

Kazanan kupon sorgulama işlemi yapılırken öncelikle kuponun barkod numarasının okunurluğundan emin olmak gerekmektedir. Barkod numarası sistem üzerinden taratılarak kontrol edilir ve içerisindeki tahminlerle gerçek zamanlı müsabakaların sonuçları karşılaştırılır. Karşılaştırma sonucu başarılı çıkan kuponlara kazanan kupon, meydana gelen olaya da halk arasında iddaa tutturmak denir. Bu karşılaştırma aynı zamanda manuel olarak da yapılabilmektedir. Yapılan tahminlerin sonuçları ilgili müsabaka sonuçları öğrenilerek de yapılabilir. Bu bağlamda temel mantık yapılan tahminlerle oynanan müsabakaların sonuçlarının örtüşmesidir. Sonuçlar TV, internet, gazete gibi iletişim araçları aracılığıyla öğrenilebildiği gibi iddaa bayilerine gidilerek de öğrenilebilir. Sonuçlar öğrenildikten sonra elde bulunan tahminlerle karşılaştırılır ve kuponun tutup tutmadığı anlaşılmış olur.

Banko Kupon Ne Demektir?

Banko kupon iddaa oynayan kişiler tarafından çok iyi bilinmekte olan bir kavramdır. Bu kavram aslında resmi olarak hiçbir dayanak noktasına sahip olmasa da kesinlikle başarılı sonuç verecek maçlardan ve tahminlerden oluşan kupon anlamında kullanılır. Öte yandan bu kavramın kullanım şekli son zamanlarda biraz daha değişmeye başlamıştır. Banko kupon sadece kesinlikle tutacak kupon anlamında değil artık tutma ihtimali yani başarılı olma ihtimali çok yüksek olan tahminlerden oluşan kupon anlamına da gelmektedir. Bu kullanım kupon tahmini yaparak bunları kamuoyuyla paylaşan bireyler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yine de her iki durumda da kupon içerisinde bulunan tahminlerin kesinlikle doğru çıkacağının garantisi asla verilemez çünkü müsabaka sonuçlanana kadar sonuçlar kimse tarafından yüzde yüz doğru olacak şekilde taahhüt edilemez.

 

İddaa Nereden Oynanır?

İddaa oynamak için birçok kanal bulunmaktadır. Bu kanallar iddaa bayileri, nesine ve iddaa gibi mobil uygulamalar ve internet siteleridir. Bu kanallar aracılığıyla bireyler iddaa oynayabilmektedir. Oynanan kuponların başarılı olup olmadığı yani bir diğer deyişle tutup tutmadığı yine bu kanallar üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri neticesinde ortaya çıkar.

Barkod Numarası Nedir?

Kupon barkod numarası her kuponun üzerinde bulunan ve kuponları özelleştiren numaralar olarak düşünülebilir. Her kuponda bulunan barkod numaraları bu kuponların birbirleriyle karışmasına veya kupon sahipleri arasına karışıklık çıkmasına engel olur. Bunun yanı sıra iddaa tutturmak veya tutturmamak gibi durumların sorgulanması işlemlerini çok hızlı hale getirmektedir. Bireyler kuponların kazanan kupon olup olmadığını barkod numaralarını sorgulayarak saniyeler içerisinde öğrenebilirler.